in English

Galerie sztuki współczesnej w Polsceprace artystów: Abakanowicz, Jarema, Kozyra, Robakowski, Tarasin, Tomaszewski, etc.

Witamy w serwisie informacyjnym o galeriach sztuki współczesnej w Polsce, przygotowanym przez zespół Ośrodka Informacji i Dokumentacji Naukowej Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.

Przedstawiamy w nim różnorodne ośrodki wystawiennicze, których działalność kształtuje w różnych aspektach współczesny krajobraz życia artystycznego w naszym kraju. Oprócz podstawowych danych adresowych zamieszczone zostały opisy założeń programowych poszczególnych placówek, informacje o formach ich aktywności i preferowanych dziedzinach twórczości a także krótkie rysy historyczne.

http://info.galerie.art.pl/

Specyfikę zainteresowań artystycznych każdego miejsca oddają fotografie prac wystawianych artystów. Przy galeriach obecnych w Internecie znajdują się linki do ich własnych stron WWW.

Serwis opracowany został na podstawie materiałów znajdujących się w zbiorach Ośrodka i dostarczonych przez poszczególne galerie, na których życzliwą współpracę liczymy także przy bieżącej aktualizacji danych.Informator powstał dzięki funduszom Komitetu Badań Naukowych
przekazanych za pośrednictwem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
(C) opracowanie Ośrodek Informacji i Dokumentacji Naukowej
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
design Marta van der Haagen

csw baner

Specjalne podziękowania dla pana Wojciecha Makowieckiego za udostępnienie rezultatów współpracy z galeriami Poznania. Serdeczne podziękowania dla SunSITE Polska (ICM).